Adsense kazancımı gerçekten arttırabilir miyim ?

Tabii ki adsense kazancınızı arttırmak mümkündür.

Nasıl kazancımı katlarım / yükseltirim?

Aşağıdaki yazılan maddeleri uygulayarak sizde kazancınızı arttırabilirsiniz. Peki nedir o maddeler ? Makalenin devamını okumaya devam edin.

Reklam Yerleşimi

Kesinlikle ve kesinlikle doğrudan etkileyen önemli bir noktadır reklam yerleşimi , öncelikle kullanıcıları sıkmamaya özen göstermelisiniz. Reklam yerleşimi yaparken kullanıcı deneyimine (UX) dikkat etmelisiniz.

Nerelere yerleştiririm ?

Reklamlarınızın en çok tık alabilceği yerler header, yazı içi ve yazı sonu reklamlardır.

Yanlış yerleşimin olumsuz etkisi var mıdır ?

Maalesef ki vardır.Politika ihlali yapmamalısınız.

Örnek: Kullanıcıyı kandırıp içerik gibi göstermemek

Trafik Kaliteniz En İyisi Olsun

Çoğu kişininde dediği gibi facebook’dan veya sosyal medyadan gelen hitlerin (genellikle facebook) kalitesi düşüktür.Bu yüzden tıklama başına miktar düşük olabilir.Trafiğiniz organik , bakiyeniz bol olsun efendim. +

Kullanıcıları sitede tutun

Adsense sitenize giren kullanıcı için bir session oluşturur ve ne kadar zaman geçirirse tıklama başına miktar artar. Yani kullanıcı sitenize girip direk reklama tıklamasıyla 3-5 dk gezinip reklama tıklaması arasında fark vardır. Kullanıcıyı sitede tutmanız gerekmektedir.

WordPress Eklentileri

Sitenizden daha iyi kazanç sağlamanız için yapılmış eklentiler vardır. WordPress eklentileri işinize yarayabilir , kazancınızı arttırmanıza yardımcı olabilir.

Bu makalede sizlere adsense hakkında kazancınızı nasıl yükseltebileceğiniz hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarım yorumlarınızı esirgemezsiniz.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir